dodaj do ulubionych Ubezpieczenia Warta Lublin
biuro@ubezpieczenialublin.pl


Idź do DK Autoryzowane Biuro Ubezpieczeń | Warta Lublin Oblicz skladkę ubezpieczenia online

Dom i Mieszkanie

Szeroki zakres ochrony Twojej nieruchomości

W WARCIE możesz wybrać, w jaki sposób ubezpieczysz swoją nieruchomość. WARTA Dom+ gwarantuje Ci ochronę przed skutkami działania 19 rodzajów żywiołów z możliwością rozszerzenia umowy o opcję kradzieży z włamaniem, rabunek i dewastację. Możesz też zdecydować się na umowę według unikalnej formuły od wszystkich ryzyk w WARTA Dom Komfort+, która gwarantuje ochronę przed wszystkim typowymi ryzykami (np. powódź, pożar itp.) a dodatkowo wszystkimi innymi, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie.

Dla kogo?

Dla każdego, kto lubi mieć wybór sposoby ochrony swojego mienia.

Dlaczego warto?

WARTA oferuje dwa rodzaje umów oparte na różnej formule, żeby dać swoim klientom wybór.

Część klientów jest przyzwyczajonych do stosowanej od lat w ubezpieczeniach indywidualnych formuły polegającej na wymienieniu ryzyk na wypadek których chroni polisa. Dlatego w WARTA Dom+ umowa obejmuje aż 19 różnych zdarzeń, a dodatkowo może zostać rozszerzona o odpowiedzialność za kradzież z włamaniem, rabunek i dewastację.

Niektórzy klienci, wolą skorzystać z formuły do niedawna zarezerwowanej dla ubezpieczeń dużych firm tzw. all risk (od wszystkich ryzyk). Wprowadzając ją do W WARTA Dom Komfort+ staramy się upowszechnić ją wśród klientów indywidualnych.

Polisy oparte o taką formułę warto wybierać, bo dają one korzyści:

 • na etapie zawierania umowy – łatwiej zorientować się w zakresie ochrony, bo o jej zakresie decyduje tylko katalog wyłączeń (umowa obejmuje wszystkie zdarzenia, które nie są wyraźnie wyłączone). W ubezpieczeniu od ryzyk nazwanych, trzeba przeczytać listę zdarzeń, za które dana firma odpowiada i dodatkowo – katalog wyłączeń.
 • na etapie dochodzenia odszkodowania – towarzystwo odpowiada za wszystkie zdarzenia, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie. A więc również za skutki zdarzeń, które były trudne do przewidzenia lub zbiegu zdarzeń, utrudniającego jednoznaczne określenie źródła szkody.

Unikalna ochrona dla posiadaczy domów

WARTA Dom Komfort+ to zestaw unikalnych opcji ochrony specjalnie dla posiadaczy domów. Wypłacamy odszkodowanie w razie zniszczenia, np. siłowników bramy, kradzieży wideodomofonu czy zniszczenia ogrodzenia przez graffiti lub na skutek uderzenia własnym pojazdem. A to nie jedyne przydatne opcje w naszej ofercie!

Dla kogo?

Dla wszystkich posiadaczy domów, którzy chcą dobrze ubezpieczyć wszystkie elementy swojej nieruchomości.

Dlaczego warto?

WARTA Dom Komfort+ obejmuje elementy nieruchomości i ryzyka, których uboższe warianty ubezpieczeń nie uwzględniają, np.:

 • ubezpieczenie ogrodzenia domu jednorodzinnego - ochrona uwzględnia skutki wandalizmu (np. graffiti), a nawet uderzenie własnym pojazdem.
 • ubezpieczenie stałych elementów ogrodzenia - gwarantuje ochronę np. siłowników bram, wideodomofonów od kradzieży.
 • ubezpieczenie obiektów małej architektury – gwarantuje ochronę (również od kradzieży), np. altany, basenu wraz z instalacją czy huśtawki przymocowanej do podłoża.
 • ubezpieczenie zewnętrznych elementów - opcja gwarantująca, np. ochronę przed kradzieżą miedzianych rynien, anten, punktów oświetleniowych, baterii słonecznych.

Kompleksowa pomoc w razie kłopotów nie tylko z mieszkaniem

Pakiet assistance zawarty w WDK+ gwarantuje szeroki zakres usług assistance z zakresu pomocy medycznej, pomocy interwencyjnej, opieki nad ludźmi i zwierzętami.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce mieć pewność uzyskania pomocy w razie jakichkolwiek kłopotów związanych z mieszkaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Szczególnie przydatne dla osób samotnych czy bardzo zabieganych.

Dlaczego warto?

WARTA DOM Komfort+ zawiera bardzo szeroki zakres pomocy. Nasi klienci mogą liczyć na:

Naprawę sprzętu RTV, AGD i PC, który ma nie więcej niż 6 lat.

Pomoc interwencyjną, np. w razie pęknięcia rury – pomoc hydraulika; zbicia szyby przez złodzieja czy wiatr – pomoc szklarza. Lista specjalistów obejmuje też technika urządzeń grzewczych, elektryka, dekarza, stolarza czy ślusarza.

Pomoc w razie zatrzaśnięcia drzwi. Gwarantujemy pomoc ślusarza w razie zacięcia się zamka, jego uszkodzenia czy utraty kluczy. Pomoc obejmuje też przypadki awarii alarmu.

Pomoc organizacyjną czyli transport do hoteli lub osoby wyznaczonej oraz zakwaterowanie w hotelu (rezerwacja i pokrycie kosztów).

Pomoc medyczną w razie nagłego zachorowania lub wypadku i to w dowolnym miejscu w Polsce. Zapewniamy organizację i pokrycie kosztów wizyty lekarskiej, pomocy pielęgniarki czy zakupu leków

Dostęp do infolinii medycznej, na której przez całą dobę będziesz mógł porozmawiać z lekarzem, jak zachować się w przypadku wystąpienia objawów choroby oraz uzyskać informację o lekach, ich działaniu, interakcji z innymi środkami, przeciwwskazaniach, dawkowaniu i zamiennikach.

Pomoc w razie problemów z autem, np. w razie przebicia opony, wyładowania akumulatora czy innej awarii mechanicznej, elektrycznej, elektronicznej czy hydraulicznej. Staramy się uruchomić auto pod domem, jeśli nie jest to możliwe – holujemy je do warsztatu.

Opiekę nad dziećmi  w razie hospitalizacji jedynego opiekuna dziecka do lat 16, gwarantujemy opiekę nad nim w miejscu zamieszkania oraz pomoc organizacyjną w znalezieniu opiekunów wśród osób bliskich lub właściwych instytucji, gdy hospitalizacja przedłuża się.

Opiekę nad zwierzętami w razie pobytu właściciela w szpitalu z powodu nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

Specjalna ochrona w trakcie budowy nieruchomości

Budowany dom jednorodzinny, letniskowy czy nawet mieszkanie można ubezpieczyć nawet w czasie budowy. Standardowo umowa z WARTĄ może chronić przed skutkami zdarzeń losowych w trakcie budowy. Polisa obejmuje wszystkie stałe elementy zamontowane czy wykonane już w ubezpieczanej nieruchomości. Wybierając WARTA Dom Komfort+ możesz też ubezpieczyć wskazane elementy domu lub lokalu w trakcie inwestycji od kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce lub musi (ze względu na wymogi banku) ubezpieczyć swój dom  czy mieszkanie w trakcie budowy.

Dlaczego warto?

Ochroną na wypadek zniszczenia są objęte wszystkie elementy domu lub mieszkania, które w dniu zdarzenia (np. pożaru) były już zainstalowane (np. kaloryfery, okna itp.) lub wykończone (np. podłogi, gładzie ścienne itp.).

W przypadku budowy domu jednorodzinnego, ochrona obejmuje również materiały budowlane zlokalizowane na terenie nieruchomości, na której realizowana jest inwestycja. Ponadto możliwe jest ubezpieczenie ogrodzenia działki.

Dodatkowo w wariancie WARTA Dom Komfort+ niektóre elementy wykończeniowe domu lub lokalu w trakcie budowy mogą zostać ubezpieczone od kradzieży z włamaniem, rabunku lub dewastacji. Dotyczy to następujących przedmiotów, zdefiniowanych jako wskazane elementy:

 • drzwi z futrynami i zamkami,
 • okien wraz ze szkleniem, zamknięciami i ościeżnicami,
 • przyłączy mediów (wszelkiego rodzaju grzejników, zakończenia instalacji),
 • zabezpieczeń przeciwwłamaniowych,
 • elementów systemu alarmowego,
 • pieców, kominków, klimatyzatorów,
 • wyposażenia łazienki.

 

Warta Dom Komfort+

Ochrona od wszystkich ryzyk

WARTA Dom Komfort+ obejmuje wszystkie ryzyka standardowej polisy (np. pożar, powódź, kradzież itp.) oraz wszystkie inne, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie. Taka formuła (tzw. all risks) ułatwi Ci zrozumienie jaki jest zakres udzielanej ochrony i dochodzenie swoich praw po wypadku.

Dla kogo?

Dla tych osób, które nie chcą analizować zakresu ochrony, tylko mieć ubezpieczenie „od wszystkiego".

Dlaczego warto?

Polisy oparte o taką formułę warto wybierać, bo dają one korzyści:

 • na etapie zawierania umowy – łatwiej zorientować się w zakresie ochrony, bo o jej zakresie decyduje tylko katalog wyłączeń (umowa obejmuje wszystkie zdarzenia, które nie są wyraźnie wyłączone). W ubezpieczeniu od ryzyk nazwanych, trzeba przeczytać listę zdarzeń, za które dana firma odpowiada i dodatkowo – katalog wyłączeń.
 • na etapie dochodzenia odszkodowania – towarzystwo odpowiada za wszystkie zdarzenia, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie. A więc również za skutki zdarzeń, które były trudne do przewidzenia lub zbiegu zdarzeń, utrudniającego jednoznaczne określenie źródła szkody. 

Atrakcyjne zniżki dla ostrożnych klientów

Nawet 30%  za alarm z monitoringiem, a 10% za alarm dźwiękowy. Aż 20% za drzwi przeciwwłamaniowe z certyfikatem. 10% za szyby przeciwwłamaniowe czy kraty. Na 10% upustu mogą też liczyć mieszkańcy budynków wielorodzinnych lub osiedli domów jednorodzinnych z całodobowym dozorem. Takie atrakcyjne zniżki oferujemy klientom, którzy dobrze dbają o swoje mienie.

Dla kogo?

Dla każdego, kto dba o swoje mienie i dzięki temu może oszczędzić na składkach za ubezpieczenie.

Dlaczego warto?

Jeśli posiadasz dobre zabezpieczenia, możesz płacić niższe stawki za swoją polisę. Im są one lepsze, tym większe zniżki, np.:

 • system alarmowy z monitoringiem i interwencją patrolu ochrony - 30%,
 • całodobowy dozór domu lub lokalu - 30%,
 • drzwi przeciwwłamaniowe z certyfikatem - 20%,
 • kraty, rolety przeciwwłamaniowe w oknach - 10%,
 • całodobowy dozór osiedla -10%
 • system alarmowy - 10%,
 • zamek z certyfikatem - 5%,
 • blokady antywyważeniowe - 5%.

 Jeśli w ostatnich latach nie zgłaszałeś szkód, Twoje zniżki mogą dodatkowo sięgnąć do 20%.

Specjalna ochrona w trakcie budowy

Ubezpieczenie WARTA Dom Komfort+ może chronić na wypadek zniszczenia  dom lub mieszkanie w trakcie budowy. Polisa obejmuje też wszystkie stałe elementy zamontowane czy wykonane już w ubezpieczanej nieruchomości. Od kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacją możesz też ubezpieczyć wskazane elementy domu lub lokalu w trakcie inwestycji.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce lub musi (ze względu na wymogi banku) ubezpieczyć swój dom w trakcie budowy.

Dlaczego warto?

Ochroną na wypadek zniszczenia są objęte wszystkie elementy domu lub mieszkania, które w dniu zdarzenia (np. pożaru) były już zainstalowane (np. kaloryfery, okna itp.) lub wykończone (np. podłogi, gładzie ścienne itp.).

W przypadku budowy domu jednorodzinnego, ochrona obejmuje również materiały budowlane zlokalizowane na terenie nieruchomości, na której realizowana jest inwestycja. Ponadto możliwe jest ubezpieczenie ogrodzenia działki.

Niektóre elementy wykończeniowe domu lub lokalu w trakcie budowy  mogą zostać ubezpieczone od kradzieży z włamaniem, rabunku lub dewastacji. Dotyczy to następujących przedmiotów, zdefiniowanych jako  wskazane elementy:

 • drzwi z futrynami i zamkami,
 • okien wraz ze szkleniem, zamknięciami i ościeżnicami
 • przyłączy mediów (wszelkiego rodzaju grzejników, zakończenia instalacji),
 • zabezpieczeń przeciwwłamaniowych,
 • elementów systemu alarmowego,
 • pieców, kominków, klimatyzatorów,
 • wyposażenia łazienki.

Ważne! Po zakończeniu budowy zakres odpowiedzialności automatycznie rozszerza się o ryzyko kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji. Wtedy też, będzie można  rozszerzyć  polisę o ubezpieczenie ruchomości domowych.

Pokrycie kosztów poszukiwania przyczyn awarii

Spięcie w instalacji elektrycznej? Pęknięta rura kanalizacji? W ramach ubezpieczenia WDK+, masz zapewnioną nie tylko pomoc specjalisty, który zlokalizuje uszkodzenie i ja naprawi. Pokrywamy również koszty naprawy zniszczeń, które powstały przy poszukiwaniu przyczyny awarii np. kucia ścian czy podłogi.

Dla kogo?

Dla każdego, kto nie chce być zaskakiwany koniecznością pokrycia dodatkowych kosztów po awarii.

Dlaczego warto?

Posiadacze pakietu WARTA Dom Komfort+ mają zapewnioną pełną i kompleksową obsługę w razie awarii. W ramach pakietu assistance zawartego w WDK+ mają zapewnioną pomoc specjalistów: hydraulika, ślusarza, technika urządzeń grzewczych, elektryka, dekarza, szklarza czy stolarza, którzy dokonują naprawy w miejscu ubezpieczenia. Nie zawsze da się prace wykonać bez zniszczeń np. kucia ściany, zrywania boazerii czy tapety itp. Zwykle koszty napraw tego typu uszkodzeń nie są pokryte z polisy. Posiadacze WDK+ mogą liczyć na ich zwrot nawet do 20 tys. zł (limit wynosi 1 proc. sumy ubezpieczenia domu/lokalu/stałych elementów). 

Szeroka ochrona dla posiadaczy zwierząt

Psy, koty, ptaki i rybki są ubezpieczone w takim samym zakresie jak ruchomości domowe. To znaczy, że gwarantujemy wypłatę odszkodowania zarówno w przypadku kradzieży jak i poparzenia w wyniku pożaru. Wypłacamy odszkodowanie w razie otrucia psa lub śmierci w nieszczęśliwym wypadku. Masz też zapewnioną  opiekę nad zwierzętami jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku trafisz do szpitala i nie ma się kto nimi zająć. Pamiętaj, że dokupując OC w życiu prywatnym, możesz liczyć na pokrycie przez WARTĘ roszczeń osoby pogryzionej przez Twojego pupila.

Dla kogo?

Dla każdego, kto ma swoje ulubione zwierzę domowe i szuka dobrej ochrony.

Dlaczego warto?

WARTA Dom Komfort+ to kompleksowa oferta chroniąca przed wszelkimi ryzykami związanymi z posiadaniem zwierząt:

Jeśli Twoje zwierzę zostanie skradzione lub zginie wskutek zdarzenia powodującego szkodę w innym ubezpieczonym mieniu (np. powodzi czy pożaru) wypłacimy Ci odszkodowanie pozwalające na odkupienie zwierzęcia takiej samej rasy i o porównywalnych cechach. Jeśli na skutek, np. pożaru, zwierzę wymaga leczenia, pokryjemy jego koszty, aż do wysokości wartości zwierzęcia na lokalnym rynku.

Dodatkowo psy, są ubezpieczone na wypadek otrucia przez potencjalnych złodziei czy nieprzyjaznego sąsiada. Wypłacimy też odszkodowanie, jeśli pies zginie w nieszczęśliwym wypadku poza miejscem ubezpieczenia, czyli np. wpadnie pod samochód.

Każdy posiadacz zwierzęcia, szczególnie psa, powinien dokupić do WDK+, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Daje ono gwarancję pokrycia roszczeń finansowych osób poszkodowanych przez psa.

Dodatkowo, osobom samotnym przyda się gwarancja opieki nad zwierzętami w czasie hospitalizacji właściciela. Dotyczy pobytu w szpitalu  spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem, trwającego dłużej niż 2 dni. Może ona polegać na zapewnieniu opieki w miejscu zamieszkania ubezpieczonego lub zorganizowaniu i pokryciu kosztów transportu do wyznaczonej osoby lub schroniska.

 

Warta Dom+

Szeroki i elastyczny zakres ochrony

Umowa obejmuje skutki działania 19 rodzajów zdarzeń losowych, takich jak powódź, deszcz nawalny, napór śniegu, osuwanie się ziemi czy pożar. Można ją rozszerzyć o opcję kradzieży z włamaniem, rabunek i dewastację.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce elastycznie określać zakres swojej ochrony i płacić tylko za opcje, których rzeczywiście potrzebuje.

Dlaczego warto?

Ubezpieczeniem mogą być objęte: dom jednorodzinny (albo letniskowy) a także garaż lub inny budynek stojący na posesji, ogrodzenie posesji lub lokal mieszkalny (albo stałe elementy lokalu mieszkalnego). Ochrona obejmuje też ruchomości domowe.

Ubezpieczenie obejmuje aż 19 różnych zdarzeń, a dodatkowo może zostać rozszerzone o odpowiedzialność za kradzież z włamaniem, rabunek i dewastację.

Atrakcyjne zniżki dla ostrożnych klientów

Nawet 30%  za alarm z monitoringiem, a 10% za alarm dźwiękowy. Aż 20% za drzwi przeciwwłamaniowe z certyfikatem. 10% za szyby przeciwwłamaniowe czy kraty. Na 10% upustu mogą też liczyć mieszkańcy budynków wielorodzinnych lub osiedli domów jednorodzinnych z całodobowym dozorem. Takie atrakcyjne zniżki oferujemy klientom, którzy dobrze dbają o swoje mienie.

Dla kogo?

Dla każdego, kto dba o swoje mienie i dzięki temu może oszczędzić na składkach za ubezpieczenie.

Dlaczego warto?

Jeśli posiadasz dobre zabezpieczenia, możesz płacić niższe stawki za swoją polisę. Im są one lepsze, tym większe zniżki, np.:

 • system alarmowy z monitoringiem i interwencją patrolu ochrony - 30%,
 • całodobowy dozór domu lub lokalu - 30%,
 • drzwi przeciwwłamaniowe z certyfikatem - 20%,
 • kraty, rolety przeciwwłamaniowe w oknach - 10%,
 • całodobowy dozór osiedla -10%
 • system alarmowy - 10%,
 • zamek z certyfikatem - 5%,
 • blokady antywyważeniowe - 5%.

 Jeśli w ostatnich latach nie zgłaszałeś szkód, Twoje zniżki mogą dodatkowo sięgnąć do 20%.

Odszkodowanie wystarczające na zakup nowych rzeczy

Odszkodowanie za zniszczone mienie może być wyliczane według kosztów zakupu nowych przedmiotów. Czy wiesz, ile rzeczywiście są warte posiadane przez Ciebie rzeczy? Policz, korzystając z nowej aplikacji: wartoMIERZ! 

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce dobrze zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Dlaczego warto?

Dzięki temu rozwiązaniu możesz odkupić sobie nowe rzeczy w miejsce utraconych lub wykonać remont zniszczonego domu czy mieszkania. Oczywiście pokrywamy tylko koszty odkupienia rzeczy podobnej jakości czy remontu domu w standardzie, w jakim był on przed szkodą. Jeśli więc miałeś na zalanej podłodze panele, nie oczekuj, że pokryjemy koszty położenia podłogi z dębowych desek.

Istotny jest też wiek ubezpieczonej nieruchomości lub posiadanych ruchomości. Gwarantujemy wypłatę odszkodowania według kosztów zakupu nowych rzeczy, jeśli były one nie starsze niż:

 • 30 lat w przypadku domu, garażu, innego budynku,
 • 10 lat w przypadku instalacji, urządzeń technicznych, ogrodzenia, stałych elementów,
 • 5 lat w przypadku ruchomości (meble, sprzęt AGD/RTV, przedmioty codziennego użytku).

 Ważne! Z naszych doświadczeń wynika, że ustalone przez klientów sumy ubezpieczenia okazują się często zbyt niskie. W efekcie wypłacone odszkodowanie nie wystarcza na odkupienie posiadanych ruchomości. Skorzystaj z wartoMIERZA i oszacuj jaka jest realna wartość Twoich rzeczy.

Aplikacja znajduje się pod linkiem: www.wartomierz.warta.pl

Pomoc w razie problemów nie tylko z mieszkaniem

Pakiet assistance zawarty w WARTA Dom+ w przypadku zdarzenia objętego zakresem ubezpieczenia gwarantuje usługi w zakresie pomocy medycznej i pomocy interencyjnej.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce mieć pewność uzyskania pomocy w razie jakichkolwiek kłopotów związanych z mieszkaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Szczególnie przydatne dla osób samotnych czy bardzo zabieganych.

Dlaczego warto?

Dzięki pakietowi usług assistance zawartemu w WD+ będziesz mógł liczyć na:

Pomoc interwencyjną np. w razie pęknięcia rury – pomoc hydraulika; zbicia szyby przez złodzieja czy wiatr – pomoc szklarza. Lista specjalistów obejmuje też technika urządzeń grzewczych, elektryka, dekarza, stolarza czy ślusarza.

Pomoc w razie zatrzaśnięcia drzwi – w każdym wariancie ubezpieczenia Warta Dom+, gwarantujemy pomoc ślusarza w razie zacięcia się zamka, jego uszkodzenia czy utraty kluczy. Pomoc obejmuje też przypadki awarii alarmu.

Pomoc po wypadku – w razie nieszczęśliwego wypadku zapewniamy pomoc lekarską, organizację transportu do i z placówki medycznej, dostawę leków czy opiekę pielęgniarską po zakończeniu hospitalizacji.  To opcja szczególne przydatna dla osób samotnych.

Dostęp do infolinii medycznej– na której przez całą dobę będziesz mógł porozmawiać z lekarzem jak zachować się w przypadku wystąpienia objawów choroby oraz uzyskać informację o lekach, ich działaniu, interakcji z innymi środkami, przeciwwskazaniach, dawkowaniu i zamiennikach.

Szeroka ochrona dla posiadaczy zwierząt

Psy, koty, ptaki i rybki są ubezpieczone w takim samym zakresie, jak ruchomości domowe. To znaczy, że gwarantujemy wypłatę odszkodowania zarówno w przypadku kradzieży, jak i poparzenia w wyniku pożaru. Pamiętaj, że dokupując OC w życiu prywatnym, możesz liczyć na pokrycie roszczeń osoby pogryzionej przez Twojego pupila.

Dla kogo?

Dla każdego, kto ma swoje ulubione zwierzę domowe i szuka dobrej ochrony.

Dlaczego warto?

WARTA Dom+ chroni posiadaczy zwierząt przed różnymi ryzykami:

Jeśli Twoje zwierzę zostanie skradzione lub zginie wskutek zdarzenia losowego (np. powodzi czy pożaru) wypłacimy Ci odszkodowanie pozwalające na odkupienie zwierzęcia takiej samej rasy i o porównywalnych cechach. Jeśli na skutek, np. pożaru, zwierzę wymaga leczenia, pokryjemy jego koszty, aż do wysokości wartości zwierzęcia na lokalnym rynku.

Każdy posiadacz zwierzęcia, szczególnie psa, powinien dokupić do WD+, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Daje ono gwarancję pokrycia roszczeń finansowych osób poszkodowanych przez psa.

 

OC w życiu prywatnym

Dobra ochrona już w podstawowym wariancie umowy

OC w życiu prywatnym daje pełną ochronę klientom, w sytuacjach gdy w związku z czynnościami w życiu prywatnym (jazda na rowerze, uprawianie sportu) lub posiadaniem mienia, jest są zobowiązani do naprawienia szkody. Umowa obejmuje wszystkie osoby bliskie ubezpieczającego!

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce mieć dobrą ochronę na wypadek wyrządzenia przez siebie szkód.

Dlaczego warto?

Dzięki takiej polisie można czuć się bezpiecznie, bo bez względu na to, jaką szkodę wyrządzimy komuś nieumyślnie, to jej finansowe skutki będą pokryte w ramach umowy. WARTA obejmuje ochroną nie tylko ubezpieczającego, ale też osoby bliskie mieszkające z nim i prowadzące wspólne gospodarstwo domowe. Takie ubezpieczenie obejmuje nie tylko najczęściej wymieniane przypadkinp.:

 • zalania sąsiada z dołu na skutek pozostawienia odkręconych kranów,
 • potrącenia pieszego lub zarysowania auta w czasie jazdy na rowerze,
 • wybicia szyby czy innych zniszczeń przez dzieci grające w piłkę,
 • spowodowanie urazów innych osób w czasie uprawiania sportów, np. jazdy na nartach, grze w piłkę nożną czy koszykówkę,
 • stłuczenia czy zniszczenia przedmiotów w sklepie,
 • złamania nogi przez przechodnia na nie odśnieżonym chodniku (ważne w przypadku właścicieli domów).

 Oprócz tego typu zdarzeń odpowiadamy też za szkody spowodowane lub powstałe, np.:

 • przez zwierzęta domowe – należące do ubezpieczającego (także egzotyczne, np. węże, pająki) z wyjątkiem przypadków, gdy zwierzęta utrzymywane są dla celów zarobkowych np. hodowla psów, stadnina koni,
 • przez pomoc domową – nawet zatrudnioną na podstawie umowy ustnej,
 • przez osoby sprawujące opiekę nad osobami starszymi lub dziećmi oraz osoby,
 • w związku z używaniem sprzętu pływającego np. wypożyczonego w czasie urlopu. Chodzi tu o szkody osobowe i/lub rzeczowe wyrządzone osobom trzecim w związku z używaniem sprzętu pływającego,
 • w trakcie budowy domu – właściciel nieruchomości odpowiedzialny jest za szkody powstałe w związku z posiadaniem i użytkowaniem nieruchomości. Obejmuje ona również wypadki w czasie budowy, jeśli właściciel nie uwolni się od odpowiedzialności wskazując sprawcę szkody (np. firmę budowlaną).

 Możliwość wyboru wysokich sum ubezpieczenia

Jeśli szukasz pełnej ochrony na wypadek wyrządzenia przez siebie szkód, to OC w życiu prywatnym Ci ją zagwarantuje. Suma ubezpieczenia w tej polisie może wynieść nawet 1 mln zł!

Dla kogo?

Dla osób szukających pełnej i pewnej ochrony.

Dlaczego warto?

Nasze ubezpieczenie zapewnia szeroki zakres ochrony, a co za tym idzie potrzebne są też wysokie limity, do których WARTA odpowiada za wyrządzone przez Ciebie szkody. Dlatego oferujemy możliwość określenia sumy ubezpieczenia od 10 tys. zł aż do 1 mln zł.

To szczególnie ważne dla osób uprawiających sporty czy podróżujących do USA i Kanady, gdzie roszczenia osób poszkodowanych mogą być bardzo wysokie.

Elastycznie kształtowany zakres umowy

OC w życiu prywatnym to specjalny pakiet dla szukających kompleksowej ochrony. Dlatego oprócz szerokiej ochrony na terenie RP, jesteśmy gotowi również ubezpieczać klientów od szkód wyrządzonych za granicą, nawet w USA i Kanadzie. Mamy też specjalne opcje dla wynajmujących nieruchomości czy posiadaczy broni palnej.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce mieć możliwość dopasowania ubezpieczenia do swoich potrzeb.

Dlaczego warto?

Dzięki elastycznie kształtowanemu zakresowi polisy klienci mogą płacić tylko za te opcje które są im potrzebne.

Dlatego nasze ubezpieczenie OC w życiu prywatnym może obejmować:

 • tylko terytorium RP,
 • zagranicę z wyłączeniem USA i Kanady,
 • wszystkie kraje świata (łącznie z USA i Kanadą).

W zależności od zakresu terytorialnego, klient może potrzebować niższej lub wyższej sumy ubezpieczenia. Dlatego ma możliwość wyboru jej wysokości od 10 tys. zł aż do 1 mln zł.

Mamy też specjalne opcje dla wynajmujących nieruchomości czy posiadaczy broni.

Specjalna ochrona dla wynajmujących mieszkania

W ramach OC w życiu prywatnym stworzyliśmy opcję ubezpieczenia dla najemców. Daje ona gwarancję pokrycia wyrządzonych z Twojej winy szkód, np. w wynajmowanym mieszkaniu. I to zarówno w samej nieruchomości jak i ruchomościach!

Dla kogo?

Dla każdego, kto wynajmuje nieruchomość i chce zabezpieczyć się na wypadek nieumyślnego jej zniszczenia.

Dlaczego warto?

Wynajmującemu mieszkanie zawsze może się zdarzyć, że wychodząc w pośpiechu do pracy zostawi otwarte kurki z wodą, garnek na gazie czy włączone żelazko. W takiej sytuacji łatwo o zalanie czy pożar.

Dlatego warto zabezpieczyć przed takimi sytuacjami, wykupując specjalną opcję do OC w życiu prywatnym. Daje ona ochronę na wypadek zniszczenia samej nieruchomości (np. ścian, podłogi) do 100 tys. zł oraz ruchomości (np. meble, dywany) do 10 tys. zł.

Może obejmować wszystkie nieruchomości, z których ubezpieczający korzystał na podstawie umowy najmu, dzierżawy, użyczenia, przechowania, leasingu lub innej umowy nienazwanej o podobnym charakterze. W praktyce chodzi o wszystkie nieruchomości użytkowane przez dłuższy czas, np. wynajmowanie mieszkania, zamieszkiwanie w hotelu pracowniczym, domu studenckim, internacie.

Pamiętaj! Za ewentualne zniszczenia w nieruchomościach użytkowanych przez krótki czas (np. hotel, pokój gościnny, schronisko) WARTA odpowiada już w podstawowym zakresie ubezpieczenia.

Specjalna ochrona na czas budowy domu

Z budową domu często wiążą się szkody w mieniu sąsiadów. Budowlańcy i ciężki sprzęt niszczą ogrodzenia, uszkadzają sąsiadujące budynki czy powodują osuniecie się ziemi. Za takie szkody odpowiada w pierwszym rzędzie właściciel, który na takie sytuacja powinien mieć dobre OC w życiu prywatnym.

Dla kogo?

Dla każdego, kto buduje lub remontuje swoją nieruchomość.

Dlaczego warto?

Właściciel nieruchomości odpowiedzialny jest za szkody powstałe w związku z posiadaniem i użytkowaniem nieruchomości. W przypadku, gdy na terenie nieruchomości prowadzone są prace budowlane w związku z którymi dochodzi do szkody, odpowiada za nią właściciel nieruchomości. Może się on uwolnić od odpowiedzialności, ale tylko wtedy gdy wskaże sprawcę szkody (np. firmę budowlaną). A to nie zawsze jest możliwe! Szkoda może wyniknąć, np. w sytuacji, gdy cegły składowane na terenie nieruchomości ubezpieczającego w związku z budową osuwają się na teren sąsiedniej nieruchomości, np. uszkadzając stojące tam auto.

Dom i mieszkanie - porównanie produktów

Porównanie typów ubezpieczeń

Dobre ubezpieczenie mieszkania to obecnie nie tylko ubezpieczenie jego murów i ruchomości, czyli np. mebli, sprzętu AGD/RTV, rowerów itp.. Dobry pakiet mieszkaniowy może obejmować też rzeczy osobiste wszystkich domowników (również poza mieszkaniem) czy specjalną ochronę dla posiadaczy zwierząt.

Każdy posiadacz mieszkania czy domu, powinien też pamiętać o związanej z tym odpowiedzialności cywilnej. Zabezpiecz się przed skutkami zalania mieszkania sąsiada z domu lub roszczeniami osoby, która złamała nogę na chodniku, który powinieneś odśnieżyć!  Porównaj warianty

 

 

Copyright © DK Autoryzowane Biuro Ubezpieczeń